انتخاب برگه

تبلیغات، هزینه یا سرمایه‌ گذاری؟

توسط | 1398/10/23 | دسته‌بندی نشده | 0 دیدگاه

تبلیغات در دنیای رقابتی امروز، از یک انتخاب ساده اختیاری، به یک اجبار تبدیل شده است. اگر یک مقدار ریزبینانه‌تر نیم‌نگاهی به برندهای بزرگ در دنیا و همچنین در کشور خودمان بیندازیم، متوجه می‌شویم که در ذهن مردم، برندهای بزرگ برندهایی هستند که بیشتر دیده می‌شوند. یعنی بیشتر تبلیغ می‌کنند و همیشه تبلیغ می‌کنند و یا به بیان بهتر، همیشه تبلیغ برندهای بزرگ و موفق دیده می‌شود. بنابراین شما هم اگر می خواهید برند بزرگ، شناخته شده و معتبری باشید، یکی از مهمترین راههای آن، تبلیغ مناسب خدمات، محصولات، و توانمندیهای خودتان هست تا دیگران شما را درست و کامل بشناسند.

برای فعالیت‌های تبلیغاتی در دنیای امروز این مهم باید مدنظر گرفته شود که تبلیغات هزینه نبوده، بلکه نوعی سرمایه ‌گذاری بنیادی و اصولی برای پیشبرد اهداف برندهاست و در صورت اجرای صحیح و اصولی می‌تواند دستاوردهای ارزشمندی را به همراه داشته باشد.

در این رابطه، هدف و وظیفه تبلیغات بهبود بازاریابی و بازارافزایی است.

تلاش‌های تبلیغاتی و بازاریابی، به مراتب از تولید و فروش مهمتر است؛ لذا اگر کسب و کارها به دلیل صرفه جویی در هزینه ها تبلیغات خود را متوقف کنند، برای معرفی ظرفیت‌ها و عرضه محصولات به بازار به طور یقین موفق نخواهد بود.

اهمیت سرمایه گذاری برای تبلیغات

تا به حال به این فکر کرده اید که حتی بزرگترین برندهای جهانی (BMW, SONY, APPLE و...) با وجود این که سهم بزرگی از بازار جهانی را تسخیر کرده‌اند همچنان سرمایه‌های عظیمی را جهت تبلیغات اختصاص می‌دهند؟ این موضوع به خودی خود نشان دهنده ضرورت تبلیغات است.

امروزه جمعیت ساکنان کره زمین به حدی افزایش یافته است که ثانیه به ثانیه رقابت در ارائه کالا و خدمات افزایش می‌یابد. مهم نیست تا چه حد موفق هستید! کافی است لحظه‌ای از مشتریان خود غافل شوید!! در همین لحظه رقبای جدید شما نام خود را در ذهن مخاطبان به نحوی حک خواهند کرد که دیگر فرصت بازگشت به میدان رقابت را نداشته باشید.

آنهایی که به تبلیغات اعتقادی ندارند محکوم به فراموش شدن هستند. در فضای کسب و کار پیرامون، روزانه بارها و بارها مورد بمب‌باران تبلیغاتی برندهای ریز و درشت تجاری قرار می‌گیریم، سطح بالای دانش مخاطبین، دسترسی مشتریان به حجم بالای اطلاعات و آشفتگی محیط توسط رقبای نو ظهور باعث شده در لحظه انتخاب نهایی توسط مشتری، تفاوت تنها دلیل تمایز باشد و تمایز، همان برگه برنده‌ای است که سودآوری را تضمین می‌کند.

هنری فورد، کارآفرین، مخترع، نویسنده و نظریه ‌پرداز آمریکایی می‌گوید: “کسی که بخاطر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، تبلیغات خود را متوقف می‌کند، مانند کسیست که برای صرفه‌جویی در وقت ساعتش را متوقف کند.”
یکی از دلایلی که بزرگترین برندهای جهانی با وجود به زانو در آوردن بازار همچنان دست از تبلیغات نمی‌کشند ماندگاری در ذهن مخاطب است. این وظیفه شماست که همواره همراه مشتریانتان باشید و کالا و خدمات جدیدتان را به مشتریان و مخاطبان معرفی کنید.
منطقی نیست بعد از موفقیت انتظار داشته باشید مشتریان و مخاطبان به دنبال شما باشند. ماندگارترین نام ها هم در صورتی که تکرار نشوند از ذهن فراموش خواهند شد.

ضرورت تبلیغات به این معنا نیست که به محض آغاز روند تبلیغات انتظار داشته باشید سود کسب کنید! انجام تبلیغات راهی تخصصی و طولانی است! و در صورتی که این راه به شکل صحیح و منطقی طی شود منجر به کسب سود خواهد شد.